zlatnainfo, stiri zlatna, informatii zlatna

Acasă » Sport » Astăzi, într-o partidă de verificare: CS Zlatna – Centrul de Excelența Deva 0-2 (0-0)

Publicat în 08.02.2017 la ora 21:57

Partidă de verificare disputată, astăzi, pe stadionul „Minaur” între CS Zlatna și Centrul de Excelență Deva, pe un teren foarte dificil, între două echipe tinere. Întâlnirea a fost foarte disputată, iar pe fondul schimbărilor efectuate, oaspeții au înscris spre final prin Merian (min. 84) și Pavel (min. 90).

Se remarcă revenirea în echipa de pe Ampoi a atacantului Alin Cîmpean, fost ultima dată la Industria Galda de Jos. A. Cîmpean, întors la formația zlătneană și Csiki sunt singurii seniori din efectivul  CS Zlatna.

CS Zlatna: Iviniș – L. Nistor, P. Nistor, Gașpar, Tontea, Truță, Bustan, Kiraly, A. Cîmpean,Cristea, Oană, iar după pauză Negrușa, Mătășer – Târziu, Csiki, A. Pușcău, Bradu, Cărăbeț, Gâta, Florea și Cadar. Antrenor Ionel Danciar.

Pentru Centrul de Excelență Deva (generația 2001) au evoluat: Gorcea, Negrea, Bud, Vidican, Niță,Ladaqny, aiudeanul Steau, Marieș, Moldovan, Dobrai, Marton iar dupa pauză Varga și Micle portari, Miresau, Mureșan, Szabo, Miklos, Piper, Sârbu, Moga, Merian, Pavel și Ilan. Antrenor Dan Stupar.