Știri din zonă
Un tânăr de 21 de ani din Meteș a ajuns la spital, după ce s-a răsturnat cu autoturismul în afara DN 74
Miercuri, 4 decembrie 2024, în jurul orei 16.50, un tânăr de 21 de ani, din comuna Meteș, județul Alba, în timp ce se deplasa cu autoturismul, pe Drumul Național 74, pe direcția Meteș- Alba Iulia, ar fi pierdut controlul acestuia și s-a răsturnat în afara părții carosabile.
În urma evenimentului rutier, tânărul a suferit leziuni corporale și a fost transportat la spital, în vederea acordării de îngrijiri medicale.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

Știri din zonă
Trafic îngreunat pe DN 74, între Bucium și Zlatna, din cauza coliziunii dintre un autoturism și o autoutilitară
Traficul este îngreunat pe DN 74, între Bucium și Zlatna, după un autoturism și o autoutilitară au intrat în coliziune. Au intervenit pompierii militari din Câmpeni pentru asigurarea măsurilor specifice și prim ajutor medical.
„Secția de pompieri Campeni intervine pentru asigurarea măsurilor specifice și prim ajutor medical la un accident rutier produs pe raza loc. Bucium spre Zlatna, înainte de Dealu Mare. Din informațiile preliminare ar fi vorba despre un accident rutier produs între 2 autoturisme, fară persoane încarcerate. Forțe alocate: 1 x ASAS și 2 x Amb. SAJ”, a transmis ISU Alba.
Știri din zonă
Cum s-a produs tragicul accident de la Poiana Ampoiului, în care un bărbat de 56 de ani și-a pierdut viața
Sâmbătă, 23 august 2025, în jurul orei 20.30, polițiștii Secției de Poliție Rurală Galda de Jos au fost sesizați cu privire la faptul că, pe un drum forestier din localitatea Poiana Ampoiului, un tractor s-a răsturnat.
Din verificările efectuate de polițiștii deplasați la fața locului, a reieșit că, un bărbat de 56 de ani, din localitate, în timp ce conducea un tractor, ar fi pierdut controlul asupra acestuia și s-ar fi răsturnat.
În urma evenimentului, din nefericire, bărbatul a decedat.
Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă.
FOTO: ARHIVĂ
Știri din zonă
Un bărbat a decedat la Poiana Ampoiului, după ce s-a răsturnat cu un taractor
Un bărbat a decadat, sâmbătă seara, după ce s-a răsturnat cu un tractor în localitatea Poiana Ampoiului.
„Detașamentul de pompieri Alba Iulia intervine pentru extragerea unei persoane și acordarea primului ajutor medical în loc. Poiana Ampoiului. Din informațiile primite de la apelant ar fi vorba despre o persoană surprinsa sub un tractor, posibil inconștientă. Forțe alocate: 1 x ASAS și 1 x EPA”, a transmis ISU Alba.
UPDATE: „Forțele de intervenție au ajuns la locul producerii evenimentului. Persoana a fost extrasă de sub tractor de catre pompierii militari, însă din nefericire aceasta prezintă leziuni incompatibile cu viața, fiind declarat decesul acesteia”, a mai transmis ISU Alba.
- Mondenacum o lună
Mesaje de Sfânta Maria 2025. URĂRI, FELICITĂRI și SMS-uri care pot fi trimise persoanelor care își serbează onomastica | zlatnainfo.ro
- Mondenacum o lună
Nume care se sărbătoresc de Sfânta Maria | zlatnainfo.ro
- Actualitateacum 2 luni
URARI, FELICITARI şi MESAJE de La mulţi ani de Sfântul Ilie 2025 | zlatnainfo.ro
- Administrațieacum 3 luni
De luni, 30 iunie 2025, traficul rutier va fi închis temporar, pe șoseaua de centură a orașului Zlatna
- Actualitateacum 2 luni
O minoră de 6 ani din Zlatna a ajuns la spital, după ce a fost accidentată de un autoturism, pe o stradă din Alba Iulia
- Actualitateacum o lună
Tânăr de 20 de ani din Zlatna reținut de polițiști, după ce a agresat fizic un bărbat, în urma unor discuții în contradictoriu
- Administrațieacum 2 luni
Licitație de 4,2 milioane de lei, pentru construirea unor locuințe de serviciu destinate specialiștilor din învățământ și sănătate, în orașul Zlatna
- Știri din zonăacum 3 luni
Bărbat de 55 de ani din Almașu Mare reținut de polițiști, după ce a fost depistat conducând băut, pe DC 178